Häagen-Dazs Amerikan mutfağından gerçek bir dondurma lezzeti. Dünyanın en iyi dondurması olarak ün salan Häagen-Dazs,2006 yılı Haziran ayından itibaren Türkiye’deki dondurma severlerle buluşan Häagen-Dazs, hayranlarının sayısını kısa zamanda artırarak kendisine sadık bir tüketici kitlesine sahip oldu.

Dünyanın en iyi dondurması olarak bilinen Häagen-Dazs‘ın Türkiye’de en çok ilgi gören çeşitleri arasında Cookies Cream Dulce de leche belgian chocolate strawberry cheesecake gibi ceşitler bulunuyor İsmi ‘premium’, bir başka deyişle yüksek kalitede dondurma segmenti ile özdeşleşen tüm Häagen-Dazs dondurmaları Orijinal reçetesine sadık kalınarak üretilen Häagen Dazs dondurmalarına sıradan dondurmaların aksine hava katılmıyor.

Bu sayede çok daha yoğun bir kıvama sahip olan Häagen-Dazs ürünleri, taze süt ve doğal malzemelerle hazırlanıyor, lezzeti uzun süre damaklarda kalıyor. Häagen-Dazs dondurmalarında renklendirici, boyarmadde, aroma, kıvam arttırıcı yada birleştirici gibi doğal olmayan hiçbir katkı malzemesi bulunmuyor. ve bilinenin aksine Alman markası değil Amerikan markasıdır 1961 yılında Amerika’da sadece 3 cesit dondurma ile vanilla coffe ve chocolate ile faaliyete girmiştir.

Leave a Reply

  1. İstinye Park’ın lezzet durakları

    […] lezzetlerin tadılabileceği birçok marka restoran ve kafe yer alıyor. Backhaus, Günaydın, Hagen Dazs, Laduree, Butterfly gibi daha birçok damak keyfine hitap eden markalara ev sahipliği yapan […]