Fine Dine İstanbul Hotel Arcadia Blue’nun, inanılmaz manzarası ve Başak Sanaç Tanrıverdi imzalı ‘Saray Etkisinde İstanbul Mutfağı’ içerikli, İstanbul’un Osmanlıdan bu yana yitirmediği kültür mozayiğini yansıtan lezzetlerle oluşan bir menüyle hizmet veren restoranı.

Fine Dine IstanbulOtelin hakim rengi sımsıcak gri-bej tonu, ahşap işlerinde kullanılan ceviz, zemindeki Savannah mermer ve özel dokuda duvar kağıtları ile farklı aksanlar kazanarak, restoranda da devam ediyor. Paşabahçe’nin el yapımı, türkuaz rengi incecik bardakları, zarif aksesuarlarıyla birlikte restoranın alamet-i harikası.

Otelin misafirlerini büyüleyen, Ayasofya, Sultanahmet Camii, Boğaziçi ve Marmara Denizi’ne hakim manzarası, restoranda ulaştığı hayal bile edilemez görüş açısıyla, etkileyiciliğinin doruklarında.

Fine Dine Istanbul5Restoran üç cepheden kesintisiz, kat yüksekliğince camlar ile çevrili. Mevcut tek duvarındaki ayna bantı, manzaranın görünmediği ender bir nokta bile bulmuş olsanız, her an manzaranın tadına varmanızı mümkün kılıyor.

150 kişi kapasiteli restoranda, mevsim dönümlerinde güncellenen sağlıklı menünün a la carte servisi dışında, kurumsal ve münferit gruplar için özel organizasyonlar, yemek, kokteyl, parti ve düğünler de düzenleniyor. Fine Dine İstanbul’da tüm bunların tadına varabilmek için rezervasyon yaptırmak gerekli.

Leave a Reply

  1. Saray etkisinde İstanbul mutfağı: Fine Dine İstanbul - Gurme Rehberi

    […] “Saray etkisinde İstanbul Mutfağı”nı denemek isteyenler için artık yepyeni bir adres var: Fine Dine İstanbul Restaurant. Hotel Arcadia Blue bünyesinde hizmet veren Fine Dine İstanbul, leziz yemeklerinin yanında […]