Son dönemde yeni mekanları ve seçkin restoranları ile önplana çıkmaya başlayan Karaköy’de özel bir adres olan Ferahfeza, özellikle Akdeniz mutfağı ağırlıklı lezzetleriyle dikkat çekiyor.

Ferahfeza Karakoyİsmini ünlü gazeteci yazar Ece Temelkuran‘ın verdiği Ferahfeza, adının hakkını verircesine ferah ve rahat bir ortama sahip. Konum olarak Karaköy’ün merkezinde, limanın hemen yanıbaşında Mimarlar Odası’nın en üst katında yer alan bu seçkin restoran kısa zamanda en ünlü yeme-içme alternatiflerinden biri haline geldi…

İstanbul panoramik manzarası eşliğinde, Galata’nın doyumsuz seyrini sunan çift terasında keyifli saatler geçirirken, ustalıkla hazırlanmış özel tatları keşfedebileceğiniz, estetik anlamda göze ve damağa hitabeden bir mekan burası. Mekanın mimari tasarımınde ise i-am mimarlık’ın imzası var. Ahşap, bakır ve pirinç malzemelerin temel alındığı iç dekorasyonda aynalar da sıkça kullanılmış. Aynalarla birlikte İstanbul’un iki cephesini görmeyi mümkün kılan mekanda yüksek tavanlar ve açık mutfak dikkat çekiyor.

FerahFeza Karakoy2Haftanın her günü açık olan Ferahfeza, yaklaşık 250 kişiye kadar konuk ağırlayabilen geniş bir kapasiteye sahip. Akşam servisinin ağırlıklı olduğu mekan, Cumartesi ve Pazar kahvaltıları için de son derece keyifli bir seçenek.

Ferahfeza’nın farklı Akdeniz mutfağından derlenen menüsü küçük soğuk-sıcak lezzetler, yöresel peynirler, ana yemekler ve tatlılar şeklinde çeşitleniyor. Akdeniz mutfağı kapsamında Türk, İtalyan, Yunan, Lübnan ve Portekiz mutfaklarıyla harmanlanmış kendine has bir menüye sahip. Mevsimsel ve yöresinden gelen ürünlerle oluşan menüde, Çanakkale domatesinden yapılan mücver, trüf mantarlı köz patlıcan, keçiboynuzu pekmezli kuzu karski, deniz tarağı risotto, bonfile dilimleri, ızgara levrek, peynirli irmik tatlısı, elmalı tarte tatin, sufle özellikle tavsiye ediliyor.

Leave a Reply

  1. Özel Günler İçin İstanbul'daki En Romantik Mekanlar - Yemek.com

    […] gurmerehberi – ferahfeza romantik akşam yemeği […]