Da Mario lezzetleri artık Kadıköy Kalamış’ta. Wyndham Hotel bünyesinde konuklarını ağırlayan ve İtalyan mutfağının özgün tatlarını seçkin bir ortamda sunan Da Mario, Kadıköy yakasının elit restoranlarından biri olmaya aday.

Da Mario Kalamis1993’ten bu yana 20 yılı aşkın zamandır Etiler’deki restoranı ile Avrupa yakasında haklı bir üne sahip olan Da Mario, şimdi bu ününü Kadıköy’e taşıyor. Her sezon yenilenen menüsünde taze ev yapımı makarnalar, birbirinden lezzetli pizzalar, Akdeniz mutfağının ayrılmaz parçası zeytinyağlı salatalar ve zengin şarap seçenekleri sunan Da Mario’nun Kalamış Wyndham Hotel‘deki yeni restoranında da artık klasik haline gelmiş tüm lezzetleri, İtalyan mutfağını sevenlerle buluşuyor.

Sunduğu enfes lezzetler ve değişmeyen çizgisiyle İtalyan restoranları arasında yıllardır farklı bir yer edinen Da Mario’nun yeni restoranında da Etiler’de olduğu gibi İtalya’dan özel getirilen bir pizza fırını yer alıyor. Deneyimli mutfak ekibi tarafından tüm yemeklerin ‘a la minute’ hazırlandığı mutfağındaki ürünlerin en taze ve kaliteli biçimde tedarik edilmesine özen gösteren Da Mario’nun menüsündeki pek çok lezzetin yapımında ünlü İtalyan markaları kullanılıyor.

Da Mario KalamisTürkiye’de yaşayan yabancıların, turistlerin ve iş yemeklerinin de ilk adreslerinden olan Da Mario’nun, Kalamış’taki yeni restoranının mimari uygulaması Autoban Mimarlık tarafından yapıldı. Dekorasyonuyla da oldukça iddialı olan restoranın tasarımında Akdeniz yerelliğinden esinlenen malzemeler ön plana çıkıyor. Demir doğrama, dökme cam, deri detaylar, masif kapı kolları gibi öğelerle vurgulanan ince işçilik, misafirlere yıllardır alışılan klasik Da Mario deneyimini yaşatıyor.

Zengin menüsü, değişmeyen lezzet kalitesi ve misafirlerine kendilerini evinde hissettiren hizmet anlayışıyla İtalyan mutfağını sevenlerin 20 yılı aşkın süredir değişmeyen adresi Da Mario, Kalamış restoranında da klasikleşen çizgisini devam ettiriyor. Kapalı mekanında 100 kişi, bahçesinde ise 130 kişi kapasitesine sahip olan Da Mario Kalamış 12.00-24.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Leave a Reply

  1. İtalyan mutfağının klasik adresi Da Mario

    […] Mutfağı’nın İstanbul’daki sevilen adresi Da Mario, 20’nci yılını bitirirken İstanbul’un Anadolu Yakası’nda ikinci restoranını açtı. Da […]

  2. Da Mario’dan özel pizza menüsü

    […] yöresel lezzetlerinden hazırlanan 19 çeşit pizzanın yer aldığı ‘özel pizza menüsü’ Da Mario Kalamış’ta İtalyan mutfağı severleri […]