Ankara’da 2006’dan bu yana İtalyan mutfağının sevilen lezzetlerini sunan Cucina Makkarna; şık ve estetik dekorasyonu, konforlu ortamı, makarnanın başka hiç bir yerde bulamayacağınız bol çeşidiyle müdavimlerini ağırlıyor. Bu anlamda Ankara ilk ve tek İtalyan restoranı konumunda. Makkarna, Roma’nın arka sokaklarının ilham perisi olduğu konsept aile restoranı tarzında oluşturulmuş. “Fine Dine” ve “Tratoria”dan esintilerin de görüldüğü Cucina Makkarna’da; Çarşamba, Cuma, Cumartesi günleri çalınan farklı plaklarla birlikte kendinizi evinizde gibi hissettiğiniz huzurlu ortamda cazip fiyatlarla İtalyan restoranı keyfini doyasıya çıkarabiliyorsunuz. Pazar günleri kapalı olan 44 kişilik mekanda mutlaka rezervasyon yapılması öneriliyor çünkü çoğu zaman masaları boş bulmak imkansız.

Mutfağa giren her ürünü teker teker hazırlayan 4 personelle birlikte, 5 ana bölümden oluşan mönüde; başta salatalar olmak üzere, hepsi elde üretilen makarnalar, 2006 yılından bu yana Türkiye’nin en ince hamuru ile yapılan pizzalar, 14 gün marine etilen etler ve tatlılar dikkat çekiyor. Risottoda da iddiasını ortaya koyan Makkarna, farklı mutfak kültürlerinin yemeklerini de mönüsüne yansıtmayı ihmal etmemiş. Bu lezzetlerden, pişirme süresi 40 dakikayı bulan Belçika usulü midye ve birebir temsiliyle Yugoslav köfte müşterilerden de aldığı talep ve beğeniyle spesiyaller arasında yerini koruyor.

Oldukça geniş bir şarap kavına sahip mekanda yerli yabancı birçok alternatifi bir arada tatmak mümkün. Türk, Fransız, İtalyan, Amerikan ve sadece buraya özel kavlarıyla benzersiz şarap alternatifleri mevcut. Makkarna’daki lezzetlerin uyumuna göre oluşturulan şarap mönüsü, tedarikçiden alınan fiyatın üzerine çok az bir kar payı eklenerek servise sunuluyor. Restoranda genellikle kırmızı şarap tercih edilse de rakı da sofralardan eksik edilmiyor. Bazen müşterilerin kendi şaraplarını da yanında getirdiğini söyleyen Küce, mantar ücretiyle şarabına göre ayrıcalıklı sunumlarını eksik etmiyor.

Cucina Makkarna‘da, yıllarca aynı yemeği hem aynı lezzet kalitesi hem de değişmeyen fiyatıyla afiyetle yemek mümkün. 28 çeşit soslu makarnadan farklı olarak başka bir şey yemek istediğinizde, mönüde bulunmasa dahi malzeme teminine göre geri çevrilmeyen mekanda, müşteriler oldukça kibar ve titiz personelce ağırlanıyor. Bunların haricinde makarnanıza 7 değişik sos ilave ederek kişisel damak tadınıza uygun lezzetler deneyimleyebiliyorsunuz.

Leave a Reply