Cremeria Milano İtalyan Benucci ailesi tarafından günümüzde unutulmaya yüz tutmuş 1930’ların gerçek İtalyan dondurma lezzetini yeniden canlandırmak amacıyla kuruldu.

Cremeria Milano5O yıllarda dondurma; yapay tatlandırıcı, renklendirici ve raf ömrünü uzatıcı maddeler kullanılmadan, sadece süt, krema, yumurta, şeker ve taze meyveler gibi doğal ve basit malzemelerle ev yapımı dediğimiz yöntemlerle yapılıyordu ve lezzetine doyum olmuyordu. Geleneksel İtalyan dondurma lezzetini yaşatmayı ilke edinen ve bunu tüm dünyaya yaymayı hedefleyen Cremeria Milano, misyonuna 2001’de Prag’da açılan ilk şubesiyle başladı. Şirketin lezzet yolculuğu bugün İtalya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Türkiye’deki şubeleriyle devam ediyor.

Cremeria Milano, İstiklal Caddesi, Nişantaşı, Nişantaşı City’s Mahalle, Bebek, Şaşkınbakkal, Caddebostan ve Palladium şubeleriyle bütün İstanbulluları gerçek İtalyan dondurma lezzetiyle buluşmaya davet ediyor.

Leave a Reply

  1. Meyveler ile harmanlanan bir lezzet: Cremeria Milano

    […] İtalyan tarzı dondurma üreticisi Cremeria Milano, 2001′de Prag’da kurulmuş. Markanın kurucu ortaklarının “İtalyan” […]