Taksim’in ünlü otellerinden Rixos Pera İstanbul bünyesinde lezzet sunan Chapelle, bulunduğu noktanın tarihsel değeriyle bile ayrıcalıklı, seçkin bir restoran. Roma döneminden kalma küçük bir kilisenin bahçesinde hizmet veren Chapelle, ismini de yabancı dillerde küçük kiliselere verilen ad olan chapelle-şapel-den almakta. Restoran Roma İmparatoru Konstantius Chlorus’un Oğlu 1. Konstantin’in Annesi Aziz Helena için yaptırdığı Saint Helena’s Şapel’inin avlusunda yer alıyor.

Hem iç, hem de dış atmosferi ile anlamlı buluşmalarınızın yeri Chapelle, avlu bahçesiyle gündüz saat 11.00’den gecenin ilerleyen saatlerine kadar yemek, müzik ve içkiyi size sunan mekân. İstanbul’un festival ve sanat projelerinde yerli, yabancı pek çok ismi ağırlayacak Chapelle, bu kimliğiyle de ayrıcalıklı.

Evrensel mutfağın renkli tatlarını ısmarlayabileceğiniz ortamı, dünya karması menüsünün yanında şarap tutkunları için de ülkelerine göre ayrıştırılarak oluşturulmuş geniş şarap menüsü ile yaşamın gün boyu enerjisini sunuyor. Renkli saatlerinizi geçirebileceğiniz barı ve gün içi servisi ile Chapelle dünyası stil severler için hazır…

Saat 11:00 – 24:00 arasında hizmet veren Chapelle‘de evrensel mutfağın en leziz örneklerini tadabilir, Pera’nın keyfini çıkarabilirsiniz.

Leave a Reply

  1. Rixos Pera İstanbul’un şehre hükmeden mekanları

    […] müzik ve içki Chapelle’da güzel! Chapelle, Roma İmparatoru Konstantius Chlorus’un Oğlu 1. Konstantin’in, annesi Aziz Helena için 1582 […]