Fas’ta halk arasında Kazablanka’ya Casbah deniyor. Beşiktaş Ulus’ta hizmet veren Casbah Restaurant, Casbah’ı çağrıştıran Fas mimarisine özgü dekorasyonu, nefis bir manzaraya sahip ortamı, Akdeniz yemeklerinden oluşan mönüsü ile dikkat çekiyor. Deniz mahsullerinden oluşan farklı başlangıçlar, ev yapımı makarnalar, risotto çeşitleri, et ve çok özel soslarla hazırlanmış tavuk yemekleri ile son derece iddialı.

Mekanın dekorasyonu, içinde bulunduğu tabi güzellikleri tamamlayan bir sadeliğe ve şıklığa sahip. Tüm açık ve kapalı salonları aynı doyumsuz manzaraya hakim farklı kotlarda, fakat iç içe ve samimi 5 ayrı bölümden oluşuyor. Bu bölümlerden bir tanesi barı, şöminesi ile sıcak renklerle ve ahşap kaplamalarla dekore edilmiş 150 kişi kapasiteli dört mevsim hizmet veren kapalı bir salon. Diğer bölümler ise Bar&Lounge ve Restaurant olarak dekore edilmiş 4 farklı terastan oluşuyor. Yaz aylarında toplam kapasitesi 400 kişi.

Casbah RestaurantKış aylarında dışarıda lapa lapa kar veya yağmur, bardaktan boşanırcasına yağarken, siz içerde muhteşem Boğaz ve orman manzarasını lezzetle içinize sindirebiliyor, yaz aylarının en sıcak günlerinde ise hem çimlerde yastıkların üzerinde hem de ayrı konseptteki üç ayrı terasında tatlı bir esintiyle keyif yapabiliyorsunuz.

Dünya Mutfağının leziz ve seçkin tadlarından yenilenen mönüsüne apayrı bir deniz mahsulleri bölümü ekleniyor. Casbah, aynı zamanda farklı yörelerden oluşan zengin bir şarap kavına sahip.

Muhteşem manzarası, seçkin ve samimi ambiyansı zengin mönüsüne doyumsuz bir müzik ziyafeti ekleniyor. Casbah, yenilenen konsepti ile İstanbul gece yaşantısının seçkin ve klasik bir alternatifi olmak konusunda iddialı. Casbah Restaurant&Club, manzarasıyla gözlerinize, mönüsüyle damaklarınıza ve müziğiyle kulaklarınıza doyumsuz bir ziyafet vaad ediyor. Dünyanın her yerinden tüm güzel melodilerin en eskisi ve en yenisiyle…

Leave a Reply