İstanbul Doors Group’un yeni restoranı Ca’d’Oro, Garanti Bankası’nın kültür kurumu SALT Galata’da açıldı. Mimarisi ünlü mimar Han Tümertekin tarafından yapılan ve menüsünde dünya mutfağının en seçkin lezzetlerine yer veren Ca’d’Oro’nun menüsü ünlü Fransız şef Julien Maisonneuve ve şef Yasemin Ataman tarafından yaratıldı.

Yeme içme ve eğlence sektöründe yarattığı başarılı marka ve konseptlerle konuklarına yeni kapılar ve yaşam tarzları sunan İstanbul Doors Group’un yeni markası Ca’d’Oro, SALT Galata’nın giriş katında cafe ve girişin bir üst katında restoran olarak hizmet vermeye başladı. Mimarisi SALT Galata’nın yeniden işlevlendirme çalışmalarını da yürüten Ağa Han ödüllü mimar Han Tümertekin tarafından yapılan Ca’d’Oro, konuklarına dünya mutfağından seçkin lezzetler sunacak.

Zengin Kahvaltı ve Brunch Menüsü…
Güncel sanattan kent yaşamına kadar birçok alanda programlar gerçekleştirecek SALT Galata’nın içinde modern ve minimal iç alanlar yaratılarak tasarlanan Ca’d’Oro, restoran ve cafe kısmından oluşuyor. Mekanın restoran kısmının açık ve kapalı alanı 150 kişi, cafe kısmının ise 55 kişi ağırlayacak büyüklükte. Cafe alanının mimari açıdan daha rahat bir stilde tasarlandığı Ca’d’Oro’da hafta içi kahvaltı, hafta sonları ise zengin seçenekleriyle dikkat çeken brunch servisi var.

Dünya mutfağının en seçkin lezzetlerini sunan Ca’d’Oro’nun menüsü dünyaca ünlü Fransız şef Julien Maisonneuve ve şef Yasemin Ataman tarafından yaratıldı. Ca’d’Oro’nun cafe bölümü sanatçı Hüseyin Bahri Alptekin’in kişisel kitaplığına ev sahipliği yapıyor.

Pazartesi günleri kapalı olan Ca’d’Oro, haftanın diğer günlerinde cafe bölümünde 10:00 – 02:00, restoranında 12:00-02:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Ca’d’Oro’nun restoran bölümünün pazar günleri için açılış ve kapanış saati ise 10:00-01:00

Leave a Reply

 1. Cemile Yıldız

  Sayın ilgili dikkatlerine,
  Yukaridaki yazinizdan alinti;
  “Yeme içme ve eğlence sektöründe yarattığı başarılı marka ve konseptlerle konuklarına yeni kapılar ve yaşam tarzları sunan İstanbul Doors Group’un yeni markası Ca’d’Oro, SALT Galata’nın giriş katında cafe ve girişin bir üst katında restoran olarak hizmet vermeye başladı. Mimarisi SALT Galata’nın yeniden işlevlendirme çalışmalarını da yürüten Ağa Han ödüllü mimar Han Tümertekin tarafından yapılan Ca’d’Oro, konuklarına dünya mutfağından seçkin lezzetler sunacak.”
  Dun gece (12 mart 2012 )Ca’d’Oro da katilmis oldugum ozel davette gercekten seckin lezzetleri sundular, itinali ve cok guzeldi.
  Engelli dostlarimiz icin ;Engelsiz bir hareket özgürlüğü gunumuzde artık bir zorunluluk.Hal boyle iken boyle degerli ve yeni yapilmis bir projede binaya giristen itibaren Cafe ve Restoran bolumunde “engelli asansoru yada baska bir cozum” acaba var di da biz mi goremedik ? Yoksa atlanilip unutulmus mu?
  Zira baston kullanan ve bununla yasamak zorunda olan bir arkadasimiz zorluklar ve yardimlarla davetin oldugu ust kata cikabilmis , ayni sekilde yardim ve zorluklarla tuvalete inebilmis, tekrar ayni eziyetle ust kata cikip , gece bitene kadar bu durumun olumsuzlugunu yasamistir.
  Mekanin direk e-mailine ulasamadigimdan durumu oncelikle sizlerle paylasmak istedim. Umarim bu yazim ilgilisine ulasir , baska engelliler : ENGEL’lere takilip keyif zamanlari eziyete donusmez.
  Saygilarimla,

 2. Dünyaya açılan lezzet kapıları: Doors Group

  […] farklı konsept, 36 mekan Bugün; Ajia, Anjelique, Ca’d’Oro, GiGi, Carlotta, Da Mario, Foodist Catering, Gina, Kitchenette, Mama, Poupon, Tom Aikens […]

 3. SH

  Giriş kattan kütüphane asma kata çıkan asansör ile çıkıp, kütüphane içinden terasa ve oradan da restaurantın üst katına ulaşabilirdiniz. Biraz dolanarak da olsa engellilerin bina içinde her noktaya çıkışları düşünülmüş durumdadır; motorlu tekerlekli sandalye asansörleri ve bazı üst katlarda da binanın tarihi mekan oluşundan dolayı zorunluluktan gerektiğinde kullanılan ahşap engelli rampaları da mevcuttur. Keşke danışmadaki görevliler ya da girişteki güvenlik görevlilerinden bilgi ve yardım isteseydiniz.
  Binanın yapımında birebir bulunmuş, sorumlu uygulamacı mimarlardan biri olarak bu genel bilgileri sizinle paylaşmış olayım. Saygılar..

 4. Galata veya Karaköy, lezzetin adresi aynı

  […] Galata’nın Ca’D’oro’su İstanbul Doors Group’un yeni restoranı Ca’d’Oro, Garanti Bankası’nın kültür kurumu SALT Galata’da açıldı. Mimarisi, Ağa Han ödüllü […]

 5. Sevgililer Günü

  […] sunduğu farklı alternatiflerle, unutulmaz bir Sevgililer Günü vaat ediyor. Ajia, Anjelique, Ca’d’Oro, GiGi, Carlotta, Da Mario, Gina, Kitchenette, Mama, Vogue ve Zuma‘da Sevgililer Günü için […]