Ritz-Carlton Istanbul Hotel bünyesinde hizmet veren Bleu, “lounge ve grill” konseptiyle dünya mutfaklarından zengin ve seçkin bir menü sunan bir restoran. İstanbul’un en hareketli noktalarından birinde, kente hakim manzarasıyla ayrıcalıklı bir yemek zevki sunan Bleu, Mayıs-Eylül döneminde yaz mevsimi boyunca açık. Farklı uluslararası mutfaklara ait lezzetleriyle iş çıkışı buluşmalarının yeni adreslerinden biri.

The Ritz-Carlton, İstanbul’un mayıs ayında kapılarını açan yeni mekanı “Bleu”, kendine has kokteylleri, yenilenen menüsü, lounge ağırlıklı müziği, canlı müzik programı ve Kız Kulesi’ne kadar uzanan Boğaz manzarasıyla İstanbul’un tadını çıkarmak isteyenlerin uğrak noktası.

Blue’nün Şefi Andre Piednoir ve ekibi tarafından yenilenmiş menüsü farklı dünya mutfaklarından lezzetleri sunuyor. Yabani mantar “duxelle” ve brokoli püresiyle servis edilen dana bonfile ve siyah zeytinli polenta ile servis edilen kuzu pirzola gibi lezzetler İstanbul gecelerine yeni bir tat katacak. Özel tüp bardaklarda servis edilen Blue imzalı renkli kokteylleri, özellikle de Bleu Mohitosu, mutlaka denenmeli.

Leave a Reply

  1. Ritz-Carlton Istanbul’da Kadınlar Haftası

    […] 8 Mart Gününe özel olarak, bayan misafirler, Bleu Lounge & Grill ve Çintemani Restoran’da, öğle ve akşam yemeği menüsünün keyfini %50 indirim ile […]