Bitez Dondurma SaskinbakkalBodrum deyince aklınıza ne gelir? Denizi, kumu, havası, satsuma lokumu, mandalina reçeli ve daha birçok şeyi…

Bunları ancak küçük kavanozlara yerleştirerek ayağınıza getirebiliriz. Ama ünü dilden dile yayılan, bir yiyenin bir daha unutamadığı, eşsiz Bitez Dondurması’nı yemeniz için artık tatili beklemenize gerek kalmadı. Bitez Dondurması, İstanbul’a geldi.

Kadıköy Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal’da açılan ilk bayiliği ile İstanbullu müdavimleri ve lezzet avcılarıyla buluşmanın heyecanını yaşıyor. Bu sayede, ulusal bir marka olma yolunda ilk adımı da atan Bitez Dondurması’nın, süt ve şeker kullanılmadan, Bodrum’daki meyve bahçelerinden taze toplanan organik meyveler ile katkı maddesi içermeden üretilen, yaklaşık yirmi kadar dondurma çeşidi bulunuyor. Dondurmalar, Bodrum Bitez’deki üretim tesislerinden gelerek, el değmeden İstanbul’daki tüketicisi ile buluşuyor. Geniş ürün yelpazesine sütlü tatlıları ve waffle da ekleyen Bitez Dondurması’nın, karadut, vişne, konyaklı çikolata başta olmak üzere, bal-badem, kavun, limon, tahinli-susamlı, ceviz, fıstık, çikolata, şeftali, cappucino bisküvili, Bodrum mandalinası, çilek, damla sakızı gibi 20’ye yakın dondurma çeşidi bulunuyor. İsteyene külah isteyene ise kase ve kağıt helvayla servis ediliyor.

Bitez DondurmaBitez Dondurması’nın hikayesi
Ahmet, Mehmet ve Ramazan İhtiyar kardeşler tarafından bizzat üretilen Bitez Dondurması’nın hikayesi, kardeşlerin Bitez Köy Meydanı’ndaki dükkanlarında başlar. Tatile gidip de bu meşhur dondurmanın tadına bakan, yaşadığı şehre döndüğünde çevresindekilere anlatan lezzet takipçileri sayesinde, ünü kulaktan kulağa yayılır. Çünkü dağlardan toplanan karadut, Datça’dan sepetler ile gelen çilek, Gaziantep’ten gelen fıstık, Sakız Adası’ndan gelen damla sakızı, Bodrum’un yöresel meyvesi mandalina gibi organik, süt ve şeker kullanılmayan, katkı maddesi içermeyen ve yediğinizde ağzınıza gelen gerçek meyvelerden üretilen Bitez Dondurması’nı yiyen, bir daha unutamaz.

7 şubesi var
Halen Bitez Köy Meydanı’nda üretim ve hizmetine devam etmekte olan Bitez Dondurması, 12 ay boyunca hijyenik ve doğal ortamında tüketicisine hizmet veriyor. Markanın, Yalıkavak´ta 2, Bitez Köy Meydanı, Bodrum Merkez, Turgutreis, Gündoğan ve İstanbul’da birer tane olmak üzere, toplam 7 şubesi bulunuyor.

Leave a Reply

  1. Ramazan’da Bitez Dondurması serinliği

    […] vazgeçilmez lezzetidir tatlılar. Özellikle de güllaç! Siz hiç güllacın yanında Bitez Dondurması‘nı denediniz […]

  2. Bitez Dondurması'ndan Ramazan'a özel tatlar - Gurme Rehberi

    […] yanında Bitez Dondurmasını denediniz mi? O zaman size, yüzde yüz doğal, katkı maddesi içermeyen dondurma çeşitleriyle, […]