İstanbul ve Osmanlı tarihinin kalbi Sultanahmet Ayasofya’da özel ve seçkin bir mekan Hürrem Sultan Restaurant. “Haseki Restaurant” olarak da bilinen mekan, dünyanın mimarlık şaheserlerinden olan Sultanahmet ve Ayasofya Camisi’nin yanıbaşında, 450 yıllık Hürrem Sultan Hamamı’nın bahçesinde hizmet veriyor. Kanuni Sultan Süleyman’ın büyük aşkı Hürrem Sultan adına; Mimar Sinan’a inşa ettirdiği ‘Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı’nın bahçesinde size tarihle içiçe, Türk Osmanlı mutfağının özgün tatlarını sunan restoran, geleneksel lezzetler konusunda İstanbul’un en yetkin menüye sahip mekanları arasında. Özellikle Ramazan döneminde ayrı bir havaya bürünen Hürrem Sultan Restaurant, Sultanahmet ve Ayasofya’nın uhrevi atmosferinde saray mutfağının seçkin örneklerini sofranıza getiriyor.

Özellikle su böreği, etli karalahana dolması, Konya usulü kuzu tandır, bostan patlıcanından beğendi, tatlılardan fırın sütlaç, kaymaklı ekmek kadayıfı, güllaç, kabak tatlısı, fıstıklı baklava, ayva tatlısı gibi sayısız lezzet Hürrem Sultan Restaurant menüsünde damak tadına önem verenleri bekliyor.

Leave a Reply

  1. Sultanlara layık Ramazan sofrası, Haseki Hürrem Sultan Restoran’da

    […] layık iftar sofrası Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı Bahçesinde Haseki Restoran‘da Kanuni Sultan Süleyman’ın 1556 yılında eşi Hürrem Sultan için Mimar […]