Uzakdoğu mutfağının yeni temsilcilerinden Anka Restaurant, İstanbul Yenikapı’da otantik Çin mutfağı lezzetlerini sunmakta. Özellikle Uzakdoğu mutfaklarını keşfetmek isteyenler için ideal bir adres.

Restoran web sitesinde şöyle tanıtılıyor:

Cin Yemekleri“Anka Restaurant’ımız 2012 yılı Ocak ayında açılmıştır. Restaurantımız konum olarak Yenikapı İskelesi karşısında olup, 1100 m² üzerine kurulu 400 kişiliktir ve aynı anda ağırlama ikmanına sahip Türkiye’nin en büyük Asya Restaurantıdır. 16 kişilik eleman kadrosuyla sizlere hizmet sunmaktadır. Ortalama yıllık 50000 civarinda acenta misafiri ve 17000 müşteri restaurantımızı ziyaret etmektedir. VIP misafirlerimize özel 5 VIP odamız mevcuttur. TV’de Asya uydusundaki Çin ve diğer uzakdoğu kanalları vardır. Restaurantımız ulaşım açısından Atatürk Havalimana arabayla 18 dk ve Taksim meydanına 10 dk sürmektedir.

Kore MutfagiLokantamızın mutfak şefleri Asya’nın heryerinden kendine özgü yeteneklere sahip ünlü şeflerdir. Misafirlerin yemeklerimize memnuniyeti oldukça çok iyi ve tekrar lokantamızı ziyeret etmektedirler. 300 den fazla yemek çeşiti vardır, yemeklerimizin deniz ürünleri çeşitleri oldukça fazladır. Başka uzakdoğu lokantalarında olmayan tatları bizde bulabilirsiniz. Acenta gruplarının her öğün yemek çeşitleri farklıdır. Sebzelerimiz günlük taze ve yenidir. Baharat olarak en kaliteli baharatlardan Hong Kong marka baharatlar kullanılmaktadır. Tüm yemek malzemeleri dikkatle satın alınmakta ve misafirlerin sağlığı üst düzeyde önemsenmektedir. Yemek servisinde yemeklerin sıcak ve bol verilmesine dikkat edilmektedir.”

Leave a Reply