1996 yılında “Agrilia Cafe” olarak Kemalpaşa Caddesinde acılan mekân, 1998 yılında kapanıp, 2000 yılında Alaçatı’ nın ilk restaurantı olarak tekrar açılmıştır. Agrilia, 10. senesinde (2009 Temmuz), sigara yasağı ile birlikte Kemalpaşa Caddesinden Hıdır Baba Sokaktaki (3041 Sokak) bahçesi olan yeni yerine taşınmıştır. Eski Agrilia, zamanının tütün depolarından biri iken, yeni Agrilia ise zeytinyağı elde edilen yağhanelerden biri idi. Agrilia, yeni konumu acısından hem yüksek sezondaki Alaçatı kalabalığından uzak, ama içinde, hem de aracınızla gelebileceğiniz konumdadır.

Agrilia, kasım mayıs ayları arası hafta sonları olmak üzere tüm yıl boyunca açıktır. Kışı tüm sakinliğiyle yaşadığımız Alaçatı, daha da güzelleşir, sunduğu kokular değişir ve yaşamın dinginliğini hissettirir.

Agrilia‘da sabahlara klasik müzikle başlanır, dünya müzikleri ile devam edilip, akşamüstü jazz müziğine dönülür ve bütün müzikler gürültüsüz yaşanır.

Arjantin tangosu Agrilia‘da yaşamın içindedir. Tango işitsel olarak olduğu kadar, dokuz seneden beri milonga (tango dansı) geceleri olarak da yaşar.

Tad’lar, yerli üretici ve esnafın yöresel ürünlerinin, ağırlıklı İtalyan lezzetleriyle buluştuğu dünya yemeklerinden oluşur. Et ile ilgili konuşmak gerektiğinde ıslak ve kuru marine edilmiş etlerde, şefin Arjantin etkileşiminden dolayı Güney Amerika izleri ortaya çıkmaktadır.

Leave a Reply

  1. Alaçatı'nın damak tadı gelişiyor - Gurme Rehberi

    […] sesli müzik azalıyor Buralarda restoran deyince en eskisi olan Agrilia’yı, Melih Tekşen bu yıl yepyeni bir yere, Tashmahal Otel’in bahçesine taşımış. […]