Bakırköy’de lezzet sunan Abdulkadir Restoran, Kastamonu mutfağının yerel tatlarını İstanbul’lularla tanıştırmayı hedefleyen bir lokanta. Restoranın işletmecisi Abdulkadir İmamvekilioğlu 2010 yılında hem hobisi hem de hayranı oldugu Kastamonu ve Osmanlı mutfağını tanıtmak için, ailesinden gelen damak zevkine de güvenerek en sonunda kendi adını verdiği Abdu!kadir lokantasını kurmaya karar verdi.

Abdu!kadir Restoran Bakirkoy3Lokantayı kurmadan önce yaptığı araştırmaları bir bir uygulayan Abdülkadir İmamvekilioğlu 2 Ocak 2010 tarihinden itibaren hizmet vermeye başladı. Lokantada asırlık tekniklerle harmanlanan et döner Osmanlı mutfağının zengin çeşitleri ve Kastamonu mutfagının eşsiz lezzetleri bulunuyor. Hedefi “Kastamonu mutfağını yaşatıp herkeze tanıtmak, Osmanlı mutfağını unutturmamak ve gerçek et döneri Türk toplumuyla buluşturmak.

Lezzet ve kaliteden asla ödün vermeyen Abdulkadir İmamvekilioğlu markalaşma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Ünlü gurme Vedat Milor‘ünde 5 yıldız verdiği lokanta lezzet meraklılarının yeni mekanı olmuştur.

Leave a Reply