Kalori Cetveli

0
804
kalori cetveli

Kalori cetveli, bir yemeği yediğinizde alacağınız kaloriyi hesaplamanıza yardımcı olacak, sabit bir porsiyon üzerinden hesaplanmış cetveldir. Sağlıklı bir hayata başlamak isteyenlerin özellikle dikkat etmesi gereken, yediği yiyeceklerin vücudunu hangi açıdan doyurduğunu merak edenler için birebirdir.

Besinler Protein Karbonhidrat(gr)Yağ(gr)Kalori 
ETLER
DANA
Kıyma yağsız211.5100
Kıyma orta yağlı213.6120
Kıyma yağlı208.2170
Filet215105
But201103
Pirzola213125
Kont filet212108
Uyluk212108
KOYUN
Kıyma yağsız1913200
Kıyma orta yağlı1816223
Kıyma yağlı1838430
But1818250
Pirzola1532370
Kol1625306
Döş1925310
SAKATATProteinKarbonhidratYağKalori
Beyin1019128
Böbrek1716129
Dil176125
İşkembe187140
Karaciğer2235144
Paça212107
Yürek1713108
KANATLILARProteinKarbonhidratYağKalori
Hindi20.48160
Kaz1631364
Ördek1817243
Tavuk-but213122
Tavuk ciğer2215147
Tavuk-göğüs231104
1/2 Piliç kız.231720
ŞARKÜTERİProteinKarbonhidratYağKalori
Jambon2235412
Kavurma200.265.5670
Pastırma29.514250
Salam23.81.238.1457
Sosis11.32.429.4329
Sucuk21.42.440.8452
BALIKLAR VE DENİZ ÜRÜNLERİProteinKarbonhidratYağKalori
Alabalık10151
Barbunya166120
Barlam164106
Böcek180.55122
İpura166120
Dil balığı16293
Gümüş1675
Hamsi175115
Havyar1436135
Istakoz16.90.51.990
İstavrit256161
İstiridye112271
İzmarit236153
Kalkan14.814.5194
Karagöz183110
Karides18.11.50.888
Kılıç380.60.109.7
Kefal670.60.317.3
Kırlangıç6001.20.314.4
Levrek19.25.5130
Lüfer139137
Mersin16293
Mercan166120
Mezgit180.180
Midye14.43.32.295
Palamut2411200
Pavurya143.56127
Pisi161.278
Ringa1112157
Sazan10478
Sinarit1666120
Som139137
Sardelye1913119
Turna181.689
Ton2110179
Torik2412210
Uskumru1411160
Yılan1326299
SEBZELER VE BAKLİYATProteinKarbonhidratYağKalori
Alabaş2.16.70.130
Asma Yaprağı3.815.7197
Bakla-kuru2553.71.7354
Bakla-taze5.79.80.472
Bal kabağı1.270.235
Bamya-kuru7150.494
Bamya-taze640.142
Barbunya-kuru21571.5346
Bezelye-kuru22.561.61.8346
Bezelye-taze2.28.70.247
Biber-yeşil1.25.70.225
Börülce-kuru22.861.71.5360
Börülce-taze3.35.50.229
Brüksel laha.4.48.90.547
Domates140.325
Endir1.62.90.321
Enginar2.911.90.463
Fasulye Horoz23.159.41.7336
Fas.Lima-taze7.523.50.8128
Fasulye-kuru20.71.361.6333
Fasulye-taze2.40.27.735
Frenk salatası1.640.220
Hardal1.33.70.218
Havuç1.29.30.342
Hıyar1108
Hindiba120.214
Ispanak2.33.20.325
Kabak0.63.90.119
Karnabahar2.44.90.225
Kereviz-baş2738
Kereviz-yaprak1214
Kırmızı-pancar1.69.60.142
Kış kabağı1.58.80.338
Kıvırcık salata220.218
Kuşkonmaz2.23.90.221
Lahana1.45.30.224
Lahana kır.1.45.20.223
Mantar2.40.40.316
Marul1.22.90.215
Maydonoz3.79150
Mercimek-kuru23.757.41.3351
Mısır-kuru9.4724.2351
Mısır-taze3.720.51.292
Nohut19.256.76.2376
Pancar1.69.60.142
Patates2.19.10.183
Patates tatlı1.827.90.7123
Patlıcan1.15.50.224
Pazı2.64.80.427
Pırasa1.8130.252
Sarımsak139
Semizotu23.80.432
Soğan-kuru1.57.30.241
Soğan-taze1.48.90.246
Soya-kuru31.934.818.1331
Soya-taze6.25.31.446
Şalgam1.17.10.232
Tere1.73.30.318
Turp-bayır3150.176
Turp-kırmızı140.1220
Turp yaprağı2.90.45.430
Yeşil salata120.116
TAHILLAR VE ÜRÜNLERİProteinKarbonhidratYağKalori
Arpa8.768.91.9360
Arpa ekmeği7541198
Bazlama8.755.10.4246
Bisküvi53.510.5341
Buğday11.569.32.2434
Buğday ekmeği7.253.11.1247
Buğday unu11741368
Bulgur12.569.81.5350
Çavdar unu13721360
Çavdar ekmeği7461.2234
Erişte7.7765390
Francala8711350
Galeta unu8751350
İrmik10751370
Makarna7.7765390
Mısır9.4722.2351
Mısır unu9741.4353
Nişasta10741353
Pilav3.539.521368
Pirinç7791362
Pirinç unu10741353
Pizza8259.5241
Şehriye7.7765390
Tarhana14.158.83.9329
Yulaf unu14667402
YAĞLARProteinKarbonhidratYağKalori
Kuyruk yağı0.387813
Margarin 0.6680744
Mısırözü100930
Sadeyağ0.396890
Tereyağı1.5581760
Zeytinyağı100930
YUMURTAProteinKarbonhidratYağKalori
Tüm yumurta86
Yumurta sarısı1733377
Yumurta akı1113349
SÜT VE ÇEŞİTLİ SÜT ÜRÜNLERİProteinKarbonhidratYağKalori
Anne sütü16.94.470
Beyaz pey. yağ22.521.6289
Beyaz az yağlı193.80.799
Beyaz pey. Edirne15.40.818.2235
Beyaz pey. Urfa15.20.226.5312
Chedder pey.24.91.333.1403
Çökelek-kuru54.913.811.7379
Çökelek-taze353.25.6100
Dil peyniri22.5317225
Edamer pey.271.430340
Emmantaler251.333.5420
Eritme peyniri14624305
Gouda peyniri261.431400
Gavyer pey.32230430
İnek sütü yağlı3.34.73.361
İnek sütü az yağlı3.34.81.950
İnek sütü yağsız3.44.90.235
Kaşar peyniri271.431.7349
Kaymak 2330302
Keçi sütü3.64.54.169
Koyun sütü65.47108
Krema 2.93.720204
Manda sütü3.85.26.997
Permesan pey.241.333.5416
Rokfor pey.241.433.5416
Tulum pey.15.91.811.7391
Yoğurt yağlı3.54.73.361
Yoğurt az yağlı5.371.663
Yoğurt yağsız5.77.70.256
MEYVELERProteinKarbonhidratYağKalori
Ahududu1840
Ananas11357
Armut11357
Avokado2324240
Çilek1839
Dut6.9201.193
Elma1252
Erik türleri0-817-190.260-70
Frenk üzümü1.412350
Hurma1.8730.6315
İncir1.220.40.480
Karadut6.919.81.193
Karpuz1524
Kavun1628
Kayısı11254
Kiraz1.317.40.379
Kuru incir673323
Kuru hurma273306
Kuru kayısı568300
Kuru üzüm264270
Limon13.217
Mandalina1836
Muz12190
Nar0.814.70.777
Portakal1941
Şeftali11149
Üzüm11774
Vişne11357
KURU YEMİŞ VE YAĞLI TOHUMLARProteinKarbonhidratYağKalori
Ayçiçeği2419.947.3560
Badem181754650
Ceviz151463705
Çam fıstığı281847624
Fındık12.616.764690
Fıstık271947630
Hindistan cevizi152027400
Kabak çekirdeği301050610
Kestane2.942.11.5194
Susam121551590
Şam fıstığı271948640
Yer fıstığı1213.551589
İÇECEKLERProteinKarbonhidratYağKalori
Ayran55474
Çay şekersiz0
Çay şekerli1860
Domat. suyu 1/4 L.1524
Elma suyu1145
Elma suyu konsa.45184
Gazoz50205
Havuç suyu1628
Kahve fincan0.590.544
Kola 33 cc32132
Limon suyu 1/4 L832
Limon suyu konsa.42172
Limonata1248
Mandalina konsa.0.548196
Nes kafe832
Portakal suyu32130
Port suyu konsa.2571249
Soda0
Üzüm suyu1874
Vişne suyu konsa.0.549201

 

Not: Bu cetvel mutfakkedisi.com‘dan alınmıştır.

Nezihe Güçlü

Nezihe Güçlü

Üç sözden fazla değil tüm ömrüm: hamdım, piştim, yandım.
Nezihe Güçlü

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER