Özcanlar Köfte’de geleneksel Trakya tadı: Hayrabolu tatlısı

0
1284

Trakya’nın bir başka geleneksel tadı: Hayrabolu tatlısı. Bu benzersiz lezzet, Özcanlar Köfte‘de tatlı severler ile buluşuyor.

Köftenin ardından yenecek muhteşem bir tatlı. Çok nadir mekânlarda tadabileceğiniz Hayrabolu Tatlısı, hiç peynir tadı almasanız da tuzsuz taze peynirden el emeği ile üretiliyor. Bu tatlıyı hakkıyla yapan yerlerin başında ise Tekirdağlı Özcanlar geliyor. 1953’ten bu yana aslına sadık lezzetlerin durağı olan Özcanlar Köfte, Hayrabolu Tatlısını da tarihi reçetesi ve yöntemine uygun olarak üretip, tahin, fındık ve kaymak eşliğinde servis ediyor.

Tekirdağ Köftesi deyince akla gelen Özcanlar Köfte’ye, sadece Hayrabolu tatlısı için gelen müdavimleri mevcut. Doyurucu bir porsiyon olarak sunulan Hayrabolu Tatlısı, enfes lezzetinin yanı sıra göz dolduran sunumuyla da oldukça cezbedici. Özcanlar Köfte, bu tadı henüz tecrübe etmemiş tatlı severleri şubelerine bekliyor.

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER