VN:F [1.9.22_1171]
Puan: 0.0/5 (0 votes cast)

Kavaklıdere Şarapları A.Ş, uzman bağ kadrosuyla Türkiye genelinde sahip olduğu bağlarında üzüm türlerini geliştirmekte, unutulmuş asil Anadolu üzüm türlerini gün ışığına çıkarırken, enternasyonel üzümlerini Anadolu yorumuyla sunmakta, uzman üretim kadrosu ve modern teknolojiyle donatılmış Ankara-Akyurt, Nevşehir-Gülşehir ve Ege-Kemaliye-Pendore Üretim Tesisleri ile yılda 19,5 milyon litre kaliteli şarap üretmektedir.

Bağcılık ve şarapçılık alanlarındaki kültür ve eğitim yayınlarıyla ülke şarapçılığının ve şarap kültürünün gelişmesine öncülük etmektedir. Kavaklıdere Şarapları dünya mutfağıyla Kavaklıdere ürünlerini eşleştirdiği yemek ve şarap organizasyonları, meraklı şarap severler ve sektör çalışanları için Horeca ve Kavekol eğitimleri organize etmektedir.

Kavaklıdere Şarapları A.Ş, ayrıca, güzel sanatlara ve özellikle Cenap And’ın Cevza And ile birlikte kurdukları Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’na sürekli maddi ve manevi destek vermekte, ülkede müzik kültürünün gelişmesine ve Vakfın üstlendiği, Ankara’ya konser salonu ve kültür merkezleri kazandırmak gibi projelerine, başkentin geleneksel sanat etkinliğine dönüşen Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nin sürekli olarak gerçekleşmesine ve bu festivalin yurtiçinde ve yurtdışında tanıtılmasına katkıda bulunmaktadır.

VN:F [1.9.22_1171]
Puan: 0.0/5 (0 votes cast)

Yazılarımızı takip etmek istiyor fakat hergün sitemizi ziyaret edecek vakit bulamıyor musunuz? Haftalık e-posta bültenimize üye olarak yazıları kaçırmadan sitemizi takip edebilirsiniz.