Le Pain Quotidien Kanyon

8
3507

Kanyon Alışveriş Merkezi, İstinye Park ve Suadiye’de olmak üzere 3 şubesinde hizmet sunan Le Pain Quotidien, Fransız mutfağının özgün kahvaltılık ve tatlı ürünlerini İstanbul’lularla buluşturuyor. Alain Coumont’un iyi bir günlük ekmek yapma fikrinden yola çıkarak başlattığı ‘Le Pain Quotidien’ bir fırın olmakla birlikte bir pastane, bir kafe ve ekolojik ürünlerin satıldığı bir yer aynı zamanda.

Le Pain Quotidien‘ in ekmekleri gerçekten çok lezzetli. Çıtır bir kabuk ve tok dilimleri olan bu dev ekmekler organik öğütülmüş un, doğal levain mayası ve bir tutam tuz kullanılarak hazırlanıyor, her birine keten örtü serilmiş sepetlerde yavaş yavaş mayalanmaya bırakılıyor, mayalandıktan sonra da sıcak taş üzerinde pişiriliyor. Size de afiyetle yemek kalıyor. Sadece ekmekler değil burada bulunan tartlar, croissant’lar, brownie’ler, muffin’ler, reçeller, ballar, zeytinler, bitki çayları, soya sütü ve daha birçok doğal ürün de sağlıklı ve lezzetli. Tatlı ve tuzlu, kepekli, yulaşı katkı maddesi kullanılmadan yapılan diyet kurabiye çeşitleri de paket olarak satılıyor.

Organik kahve ve çaylar, organik sürülebilir çikolataları da mutlaka denenmeli. Kahve Fransız usulü kulpsuz, tas şeklinde fincanlarda geliyor. Sıcak çikolata ise benmari usulü eritilmiş çikolata ve süt olarak ayrı ayrı servis ediliyor. Oranını siz ayarlıyorsunuz. Öğlen yemeği için her gün iki farklı çorba alternatifleri var. Ayrıca sandviçler, paniniler, salatalar, bruschetta’lar da hazırlıyorlar. Akşam 17.oo’de makarna servisi başlıyor. Diyet yapanlar için de kepekli makarnaları da var.

Le Pain Quotidien Kanyon mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler listesinde yerini almalı.

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi

8 YORUMLAR

CEVAP VER