Ege Rum Meyhanesi

0
1565

Uzun dönem Beyoğlu Galata Residence Apart Oteli teras katında konuklarını ağırlayan Ege Rum Meyhanesi, Şişli Bomonti’deki yeni mekanında (Saruhan Plaza-Cevahir Hotel karşısı) lezzet sunmaya devam ediyor.

Mekanda çilingir sofrasında ekaliyet mutfağının unutulan mezeleri ile Ege, ada, Osmanlı mutfağını birleştirerek Yunan müziği Rembetiko’nun ve nostaljinin lirik ezgileri eşliğinde sunulmaktadır.

Ege Rum Meyhanesi SisliEge Rum Meyhanesi‘nde gece Rembetiko ile başlar. Ege adaları ve kıyılarındaki Rum ve Türk türkülerinin memleket özlemlerini yansıtan bu lirik müzik gecenin daha sonraki saatlerinde canlanarak misafirleri zeybekiko ve sirtakiye davet eder.

Ege Rum Meyhanesi‘nde rakı ile birlikte masaya önce kışlık kavun, Ezine peyniri, taş kırma zeytin ve sarı leblebi gelir. Daha sonra masa 15 çeşit birbirinden lezzetli meze piyatalarıyla donatılır. İçkiler sürekli karafakilerde tazelenirken misafirler tahinli köz biber, Ege usulu yaprak sarma, caciki, eski Ermeni mezelerinden plaki, işkembe mezesi, topik, midye dolma, avukma, halis zeytinyağı ile yapılmış Girit kabağı, lakerda gibi birbirinden ilginç eski mezeleri dönüşümlü olarak tadarlar.

Soğuk mezelerin hemen ardından Arnavut ciğeri, kıtır kabak ve kereviz gibi spesiyallerin yanında özel lorlu sigara böreği, otlu börek, tereyağlı koç yumurtası, sucukaki ve minik balıklar tavası tabağı sunulur. Gecenin bitiminde ise misafirlere tatlı veya meyve ikram edilmektedir.

Yorumlar

yorum

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER