Despina Meyhanesi

1
10599

İstanbul’un en ünlü Rum meyhanelerinden biri Despina. Şişli Kurtuluş’da 1946’dan bu yana lezzet ve keyif sunuyor. Kurucusu Madam Despina, hem ismini hem de tüm yaşamını bu mekana adayıp İstanbul’a yemek ve eğlence kültürü anlamında tarihi bir mekan bırakmış. 2006’da hayatını kaybeden Madam Despina’dan sonra da mekan aynı anlayışta, lezzet ve kaliteden taviz vermeden yoluna devam etmekte. Muşamba masa örtülerinden klasik Rum mezelerine kadar her şeyiyle eski meyhane geleneği burada sürdürülüyor. Klasik mezeler ve fasıllar da cabası.

Despina‘da eşsiz lezzetteki bir peynirle başlayan mezeler arasında fava, zeytinyağlı lahana sarma, radika, fasulye pilaki, zeytinyağlı kereviz, patlıcan salatası gibi çeşitler var. Ardından ara sıcak olarak peynirli muska böreği ve yaprak ciğer geliyor. Ana yemek ise sac kavurma. Siz rakı veya şarap eşliğinde mezeleri tadarken fasıl grubu nihavendten hüzzama neşe ve efkar arasında gidip gelen doyumsuz nağmeler sunmakta. Ayrıca meyhanenin güzel havalarda oturulabilen bahçesinden Haliç’i seyretme imkanınız da var.

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi
loading...

1 YORUM

CEVAP VER