Karaköyüm

0
1466

Karaköy’ün en güzel mekanlarından Karaköyüm Restoran; Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Sultanahmet Cami’nden Boğaz’a kadar uzanan tarihi yarımada manzarısının eşliğinde sunduğu lezzetleriyle damaklarda özel ve unutulmaz tatlar bırakıyor. Mekanın bu özel konumu, kenti farklı bir bakış açısından izleyenlere, onu yeniden keşfetme şansı da tanıyor. Önünden sürekli geçip gittikleri, baktıkları ama görmedikleri mekanlarla ilgili sorular sorduruyor. Yemekleri de öyle… Hünkar beğendi, mantı, etli yaprak sarma, sakızlı muhallebi gibi bildiğimiz lezzetleri yeniden keşfetmemizi sağlıyor, sağlıklı ve doğru beslenme için gerekli koşullara uygun yeni lezzetlere kapı açıyor. Tüm bu özellikleriyle de kalabalık, gürültülü mekanlardan kaçıp, sakin, duyarlı gruplar için bulunmaz bir mekan oluyor.

Şeniz Lakay ve Sevinç Baliç’in ocakta pişen her yemeğe, sağlık kurallarına, her masanın tasarımına gösterdikleri özen, her konuğu kendi misafirperver yaklaşımlarıyla ağırlamaları KARAKÖYÜM’de yemek yemeyi daha da zevkli bir boyuta taşıyor.

KARAKÖYÜM, öğlen yemeklerinde Karaköy ve çevresinde çalışan ve iş ortamından uzaklaşarak dinlenmek ve doymak isteyenler için hızlı ve lezzetli seçeneklerden oluşan mönüler hazırlamaktadır. Öğleden sonra lezzetli cheese cake-pie seçenekleri, sıcak ve soğuk içeceklerle kültürel zenginliği izleyerek dinlenmek isteyenler için her gün taze olarak sunulmaktadır. İş çıkışı eve gitmeden önce mutlu saatler geçirmek isteyen çalışanlara KARAKÖYÜM Bar hizmet vermektedir. Akşam yemeklerinde ise gece ışıkları eşliğinde sıcacık anılar için sunulan çok özel mezeler, salatalar, alkollü-alkolsüz içecekler, şık ana yemekler ve her saatte çalan ve sohbeti engellemeyen hafif bir müzik…

Cumartesi akşamları Arnavutluk müzik ustalarından Flamur Muço’nun akordeonuyla birlikte söylenen şarkılarla Karaköyüm, çeşitli dernek ve kuruluşların grup yemekleri, doğum günü, kutlama, nişan-düğün-kına gecesi, arkadaş toplantıları için aranan bir merkez. Toplantıya ya da isteğe uygun müzik seçeneklerini de sunabiliyor.

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER