Haydarpaşa Mythos

3
6784

Haydarpaşa Mythos Kadıköy’ün en tarihi noktası olan Haydarpaşa garında lezzet sunuyor. Haydarpaşa gar lokantası 1908 den beri lokanta olarak hizmet veren 110 yıllık tarihi bir bina. 1964 Yılından bu yana meyhane olarakta hizmet veren mekanın yine aynı yıldan beri işletmecisi Sözübir ailesi. İşletme 3. Kuşak Cenk Sözübir‘e geçince Urla’da Mythos adlı konsept bir mutfak ile butik Ege lezzetleri sunan Sherlock Holmes Pub‘ların sahibi ve Cenk Sözübir‘in akrabası Cem Bişkin ile ortak bir girişimle Mythos‘un mükemmel üstü lezzetlerini sıcak ve soğuk Rum ve Ege mezelerini Haydarpaşa Gar Lokantasına taşıdılar. Bu birlikteliğin adını da Haydarpaşa Mythos olarak perçinlediler.

Bu lezzetlere ulaşmak kolay olmadı Kendiside bir “Gurme” olan Cem Bişkin İstanbul dan Urla’ya götürdüğü profesyonel mutfak ekibi ile adalardan getirdiği Rum aşçıları 2 ay boyunca beraber çalıştırdı yüzlerce sıcak ve soğuk meze üretildi aralarında Türk damak tadına uygun olanlar menüye alındı.

Tüm Mythos‘larda hammaddeler özel olarak Urla nın köylerinden toplanıyor. Hepsi doğal içlerinde kimyasal madde yok. Tereyağı, zeytinyağı, zeytin, peynir, salça hep köy imalatı. Mythoslarda ithal deniz ürünü asla kullanılmıyor. Karides, kalamar, ahtapot hep Urla ve Karaburun sahillerinden.

Mythos‘ta 50 ye yakın soğuk 30 a yakında sıcak meze üretiliyor. Haydarpaşa tarihi binasının büyüleyici atmosferinde şok edici lezzetlerle beraber olurken dikkat edeceğiniz tek şey: Parmaklarınız!

Ve sloganımız: “Farkımız lezzet anlayışımız

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi

3 YORUMLAR

  1. geçen gün gittik..hayatımda gittiğim -boğaz hattı (anadolu-avrupa), rumeli-anadolu kavağı, adalar içinde- en kötü balıkçı..
    müşteriye tam da kimi nasıl yolarım gözü ile bakan işletme olma konusunda ihtisaslılar..fix menü ile gitmiş olmamıza rağmen kalabalık olmamızdan faydalanıp menüde yazanların bir kısmını hiç getirmediler bir kısmını ise alın 4 kişi paylaşın diyerek koydular önümüze..fix menü fiyatı belli 69TL idi ancak kendi menüsünden gelenleri hesaplayınca 35TL gibi bir rakam yapıyor..Mezeler şahane değil ancak güzel..getirdikleri balıkların pek bir esprisi yok..en azından mekan için gideriz diyorsanız da mekan tamam tarihi kokusu ile cezbedici gelebilir ancak çok küçük ve olması gerekenden 2-3kat fazla insanı içeriye sokuşturduklarından insana boğucu geliyo bi süre sonra..müzik canlı çok iyi değildi ama iyi diyebilirim..bir daha kesinlikle gideceğim bir mekan değildir..

  2. Rezervasyon için kapora isteyen tek yer sanırım nedenini sorduğunuzda da biz butik bir yeriz diye cevap veriyorlar. sürekli giden müdavimi olsanız bile utanmadan kapora isteyiyorlar. geleneksel meyhane anlaşışı bu değil. bu kadar pahalı iken onalrı tercih eden müşteriye daha rezervasyon aşamsında güvensizlik duyuyor. rezalettt !!

CEVAP VER