Haydarpaşa Mythos

3
5955

Haydarpaşa Mythos Kadıköy’ün en tarihi noktası olan Haydarpaşa garında lezzet sunuyor. Haydarpaşa gar lokantası 1908 den beri lokanta olarak hizmet veren 110 yıllık tarihi bir bina. 1964 Yılından bu yana meyhane olarakta hizmet veren mekanın yine aynı yıldan beri işletmecisi Sözübir ailesi. İşletme 3. Kuşak Cenk Sözübir‘e geçince Urla’da Mythos adlı konsept bir mutfak ile butik Ege lezzetleri sunan Sherlock Holmes Pub‘ların sahibi ve Cenk Sözübir‘in akrabası Cem Bişkin ile ortak bir girişimle Mythos‘un mükemmel üstü lezzetlerini sıcak ve soğuk Rum ve Ege mezelerini Haydarpaşa Gar Lokantasına taşıdılar. Bu birlikteliğin adını da Haydarpaşa Mythos olarak perçinlediler.

Bu lezzetlere ulaşmak kolay olmadı Kendiside bir “Gurme” olan Cem Bişkin İstanbul dan Urla’ya götürdüğü profesyonel mutfak ekibi ile adalardan getirdiği Rum aşçıları 2 ay boyunca beraber çalıştırdı yüzlerce sıcak ve soğuk meze üretildi aralarında Türk damak tadına uygun olanlar menüye alındı.

Tüm Mythos‘larda hammaddeler özel olarak Urla nın köylerinden toplanıyor. Hepsi doğal içlerinde kimyasal madde yok. Tereyağı, zeytinyağı, zeytin, peynir, salça hep köy imalatı. Mythoslarda ithal deniz ürünü asla kullanılmıyor. Karides, kalamar, ahtapot hep Urla ve Karaburun sahillerinden.

Mythos‘ta 50 ye yakın soğuk 30 a yakında sıcak meze üretiliyor. Haydarpaşa tarihi binasının büyüleyici atmosferinde şok edici lezzetlerle beraber olurken dikkat edeceğiniz tek şey: Parmaklarınız!

Ve sloganımız: “Farkımız lezzet anlayışımız

Yorumlar

yorum

3 YORUMLAR

CEVAP VER