Papalina Restaurant Bahçeşehir

0
2825

İlk mekanını Ataköy Marina’da açtıktan sonra 2. şubesini Bahçeşehir’de hizmete sokan Papalina Balık Restaurant, keyifli ortamı ve zengin menüsüyle balık tutkunlarının vazgeçemeyeceği bir restoran. Farklı tatlardaki enfes mezeleri ve günlük deniz mahsüllerini tüm tazeliğiyle denizden tabağınıza sunan Papalina Restaurant, Türk ve Rum mutfağından örnekler sunuyor.

Bahçeşehir Papalina Balık Restaurant, eşsiz deniz ürünlerini, dünyaca ünlü Ege ve Cunda’nın enfes mezelerini ve hiçbir balıkçıda tatmadığınız spesiyallerini sizlere tattırmaya bekliyor.

Özellikle deniz mahsullerinden ve yöresel otlardan oluşan sıcak ve soğuk mezeler oldukça iddialı… Balıkçı teknelerinden sizin için seçilen balıklar günlük olarak denizden tabağınıza sunuluyor. Papalina mutfağında spesiyaller saymakla bitmiyor.

Mekanın bu özgün lezzetlerinden biri de “balık kokoreç”. Levrek, kalamar, Akya balığı, karides gibi birçok balığın karışımından yapılan balık kokorecin, baharatları diğer kokoreçle aynı. Bildiğimiz kokoreci aratmayan balık kokoreç dışında, Papalina’daki balıklı pastırma ve balıklı içli köfte de mutlaka denemeye değer. Çünkü tadına doyamayacağınız bu lezzetler, sadece Papalina Balık Restaurant’ta…

Restoranın geniş menüsünde somon ızgaradan, levrek dolmaya, balıkçı böreğinden levrek marinaya, balık pastırmasından, düğmeli ahtapota, köri soslu balık çorbasından balık kavurmaya kadar bir çok özel lezzeti bir arada tatma imkanı bulacaksınız. Deniz ürünleri yemekleri konusunda İstanbul’daki sayılı yetkin restoranlardan biri olan Papalina’dan gerçek balık sofrası keyfini yaşamış olarak ayrılacaksınız.

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi
loading...

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER