Façyo Balık

1
1936

Façyo Restaurant ismiyle ilk olarak 1968 yılında, Sarıyer Kireçburnu’nda açılan Façyo Balık, sunduğu eşsiz lezzetlerle haklı bir üne kavuşarak aynı adres de uzunca yıllar hizmet vermiştir. Ünü sanatçılar ve günün politikacıları arasında haklı bir şekilde yayılmış, dönem, dönem farklı isimlerle aynı mekanda hizmet vermeye devam etmiştir. Günümüzde Façyo adı hala zamanında yolu bu restorandan geçenlerin belleğinde yaşamaktadır..

İstanbul’da balık deyince ilk akla gelen mekanlardan olmayı uzunca bir süre elinde tutan Façyo olarak, bugün yine o özel lezzetleriyle, farklı nezih bir mekanı yeniden canlandırmanın haklı bir gururunu yaşıyoruz..

Balık yemek farklı bir kültürdür. Ana yemeği ile servisi ile sunumu ile her şeyiyle farklı bir ruhu vardır. Mekanımızın tarihi dekoru ile bu atmosferi fazlasıyla bütünlediğini düşünüyoruz. Hedefimiz sizlere evinizdeki rahatlık ve sıcaklıkla uygun fiyatlarla en lezzetli günün taze balıklarını sunmak; farklı birkaç saat yaşatmak İstanbul’un o stresli ortamından uzaklaştırıp boğazın o sakinleştirici, dinlendirici, huzurlu ortamında sizleri yeni bir güne hazırlamaktır.

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi

1 YORUM

  1. fırsatlardan façyo balığa köklü bir balıkçı diye satın aldım.10 kişilik bir grupla gittik servis çok kötüydü menüde içecek vardı yemeğin ortasında aklıma geldi garsona söyledim bana ukalaca içecek varmı bilmiyorum.yoksada benden olsundiye terbiyesizce sırıttı.servis sıfır yemek yiyip hemen kalksınlardiye bekliyorlar.

CEVAP VER