Pipa Restaurant

8
11076

PiPa klasik bir İtalyan restoranı olmasının ötesinde, İstanbul’un en eğlenceli mekanlarından biri olmaya aday. İsmini pizza ve pastanın ilk 2 harfinin birleşmesinden alan Pipa’da pizza ve makarnalar ağırlıkta olsa da, mönüsü hayli geniş. Izgara kuşkonmaz, ahtapot tempura veya risotto burada tadabileceğiniz lezzetlerden bazıları. PiPa‘nın dekorasyonu da ilgi çekici. İçeride, sağ tarafta tuğlalar arasına yerleştirilmiş yerli ve ithal şaraplar göze çarpıyor. Sol tarafta kalan camın ardında ise koşuşturan mutfak personelini seyredebiliyorsunuz. Ayrıca yeni trend uzun yüksek bir sehpa, yani “long table”da mekanın bir başka özelliği.

Büyük ve zengin porsiyonlarla servis edilen mönü seçenekleri arasındaki başlangıçlarda “Izgara yeşil kuşkonmaz, Scamorza peyniri ve siyah Norcia truf mantarı dikkat çekiyor. Domates soslu pizzalar, el yapımı makarnalar, domates sossuz pizzalar ve yine farklı lezzeti ile bir ilk olan “ızgara pizzalar” PiPa’ nın farkını gösteriyor. Tatlılar arasında bulunan “Nutellalı Pizza” ise şimdiden müdavimlerin favorisi. Yeni jenerasyon pizza-pasta İtalyan restoranı olan PiPa’da isteyenler için günlük et ve balık spesiyaliteleri de bulunuyor.

Gündüz 12:00’ den gece 01:00’ e kadar kapıları açık olan PiPa, 23:00’ e kadar verdiği mutfak hizmeti, yemek servis kültürü, farklı ama samimi sunumları, üç katlı otopark avantajı, sıcak ve davetkar atmosferiyle Nişantaşı’ nın kalbinde keşfetmenizi bekliyor, karşılaşacağınız sürpriz sizi şaşırtacak…

Yorumlar

yorum

8 YORUMLAR

CEVAP VER