Hangi Ülke Nasıl Kahvaltı Yapar?

1
3654

Peru KahvaltiHer ülkenin kendine ait bir kahvaltısı vardır. Farklı ülke kahvaltıları size Türk kahvaltılarını sevdirecek cinsten.

Eğer Peru’da bir masada kahvaltınız için bekliyorsanız önünüze fotoğraftaki gibi bir şey gelebilir. Deniz ürünleri ve yanında narenciye içecekleriyle sunulan kahvaltıya acı biber ve pek çok baharat eşlik ediyor.

Ingiliz KahvaltisiPeru’nun deniz ürünlerinden sonra Portekiz kahvaltısı belki biraz daha normal gelebilir. Portekizliler genel olarak kahvaltı kültürüne pek sahip değiller, konaklama yerlerinde dahi bazen kahvaltı bulamayabilirsiniz, burada kahvaltının kelime anlamı dışarıdan alınan envai çeşit sıcak çörek ve yanında koca bir fincan kahve.

Kahvaltılar da ülkelerin coğrafi konumuna, ekonomik durumuna ve sosyal yapısına göre şekilleniyorlar. Yiyecek türlerine ve çeşitliliğine bakıp doğru tahminlerde bulabilirsiniz…

Yandaki güzel kahvaltı tabağı İngiltere’ye ait. Klasik bir İngiliz kahvaltısı fasulye, sosis, domuz pastırması, mantar, kızarmış ekmek, yumurta, bir fincan kahve, meyve suyu ve isteğe bağlı olarak siyah puding eşliğinde yapılıyor.

Devamı için tıklayınız.

Kaynak: Gezimanya.com

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi

1 YORUM

CEVAP VER