Yeni Yıla Fit Girmek İsteyenler İçin En Hafif Yemek Tarifleri

0
1875

Her ne kadar yılbaşı kocaman doymak, dev şişmek ve çoook içmek gibi yansıtılsa da aslında kararında yemek yemek her zaman daha iyi bir alternatif olacaktır. Çünkü yılbaşına koltuğun bir kenarında şişmiş bir şekilde girmek istemeyiz değil mi? En azından biz istemiyoruz.

Yeni yıla bir tombul çuval gibi girmemek adına yapmanız gereken şey ise hafif bir yılbaşı sofrası hazırlamak ve çakı gibi yeni yılı kutlamak. Hem yeni yıla fit girmek isteyenler de olacaktır içimizde. Uzun zamandır formunu koruyanlar bir akşamlık kaçamağın dahi ne anlama geldiğini çok iyi bilirler.

Birazdan göreceğiniz tarifler yeni yıla fit girmek isteyenler için bulunmaz Hint kumaşı. Şimdiden mutlu yıllar diliyor hemen tariflere geçiyoruz.

Diyet Yılbaşı Hindisi Tarifi

Diyet Bozdurmayan Yilbasi Hindisi

Yılbaşında diyet yapacağız ancak yılbaşı hindisi yemekten de kaçınmayacağız. Diyet yılbaşı hindisi tam olarak bu isteğinizi karşılayacak. Hem yılbaşı modundan çıkmamanızı sağlayacak hem de sağlıklı bir seçenek sunacak.
Yılbaşı hindisi tarifi.

Meyve Salatası Tarifi

Meyve Salatasi

Kış meyveleriyle hazırlayabileceğiniz ve tatlı ihtiyacınızı da karşılayabileceğiniz bir lezzet tam olarak meyve salatası. Biraz da karanfille baharlandırdığınız sürece gecenin yıldızı olabilir.
Meyve salatası tarifi.

Tabule Salatası Tarifi

Tabule

Doyurucu bir yemek istiyorsanız ancak salata modundan da çıkmak istemiyorsanız o halde tabule salatası yani Tabbule tam size göre. İçindeki bulgur ile doymuş bir şekilde kalkabilirsiniz sofradan.
Tabule salatası tarifi.

Şaraplı Zeytinli Et Tarifi

sarali-zeytinli-et

Güzel bir yılbaşı gecesinde eğer tercihiniz hindiden ya da tavuktan yana değilse tabii ki devreye et girecektir. Şaraplı ve zeytinli et ise ihtiyacınız olan et tadını size sunacaktır.
Şaraplı zeytinli et tarifi.

Karnabahar Köftesi Tarifi

Karnabahar Koftesi

Aman efendim ben ne et isterim, ne tatlı ne de meyve, sebze isterim sebze diyorsanız tam da size uygun bir tarifimiz var. Hem hafif, hem doyurucu. Tek önemli noktası yağda kızarmış olması ancak azıcık bir yağ ile kızarttığınız karnabahar köftesinden hiç zarar gelmez. Afiyetle tüketiniz.
Karnabahar köftesi tarifi.

Herkese mutlu yıllar dileriz. Sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz nice yıllarınız olsun.

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER