Sıcacık Bir Ortamda Keyifle İçeceğinizi Yudumlayabileceğiniz İstanbul’daki En İyi Butik Kafeler

0
4019

Sonbahar ve kış mevsiminde dışarı çıkmak istemeyebilir, evde keyif yapmak isteyebilirsiniz. Ancak biliyorsunuz ki hayat hızlı bir şekilde akmaya devam ediyor. Bu fırsatı kaçıracak mısınız? Bizce kaçırmamalısınız.

Biz de bu yüzden sıcacık bir ortamda keyifle içeceğinizi yudumlayabileceğiniz “İstanbul’daki En İyi Butik Kafeler” listesini hazırlamak istedik. Size şimdiden sıcacık sohbetle geçecek harika günler diliyoruz.

Kim korkar ki kıştan? Dilerse en yoğun şekilde gelsin :)

Velvet Cafe

velvet-cafe-galata

Adres: Bereketzade Mahallesi, Büyük Hendek Caddesi, Kule Çıkmazı Sokak, No 7/A, Beyoğlu, İstanbul

Keyifli Galata sokaklarında gezerken karşılaştığınızda içinizde bir mutluluk oluştuğunu hissedebileceğiniz, naif ve modern tasarımıyla akıllara kazınan bir mekan. Küçük bir yer olması nedeniyle de oldukça samimi bir hava kazanıyor. Dilerseniz kahvaltıda, dilerseniz brunchta dilerseniz de diğer tüm öğünlerde keyifle tercih edebilirsiniz.

180° Coffee Bakery

180-coffee-bakery

Adres: Caferağa Mahallesi, Dr. Esat Işık Caddesi, No 36/A, Kadıköy, İstanbul

Hiçbir zaman gösterişinden ve canlılığından kaybetmeyen Kadıköy’e gidiyoruz bu kez de. Özellikle son zamanlarda Karaköy’ü yeniden gölgede bırakarak tüm ilgiyi üzerine çeken Kadıköy’de eğer kahve sevgisini de içinizde barındırıyorsanız mutlaka gitmeniz gereken bir yer. Ekşi mayalı ekmeklerle hazırladıkları sandviçlerden de tadabilir, üzerine bir de harika bir kahve içebilirsiniz.

FİLbooks

filbooks

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Ali Paşa Değirmeni Sokak, No 1/1, Beyoğlu, İstanbul

Karaköy’ün yeni gözdelerinden bir tanesi FİLbooks. Modern tasarımıyla içinizin açıldığını hissedeceğiniz, üstüne üstlük bir de yemeklerinden yerken kendinizi mutlu hissedebileceğiniz mekanlardan bir tanesi. Mavi tonlarının ferahlatıcı etkisine bir de sıcacık bir içecek eklersiniz. En iyisini siz bilirsiniz.

Pastel İstanbul

pastel-istanbul

Adres: Bebek Mahallesi, Cevdet Paşa Caddesi, No 123/1, Beşiktaş, İstanbul

Bebek’in en tatlılarından bir tanesi. O kadar lezzetli bir patisserie bölümleri var ki tatlı krizlerine ilk çözüm olarak tercih etmeniz kuvvetle muhtemel. Bebek havası alırken üzerine bir de Pastel İstanbul’un taze hamur kokan havasını eklerseniz o gün başınıza kötü bir şey gelmesi neredeyse imkansız hale gelir :)

Polka Cafe

polka-cafe-istanbul

Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, Zuhal Sokak, No 14/C, Kadıköy, İstanbul

Eğer biraz daha geleneksel lezzetlere ve tasarımlara yakın hissediyorsanız kendinizi Polka Cafe tam da aradığınız mekan. Vintagelı rüyalara daldırıp damla sakızlı Türk kahvesiyle keyif yapabileceğiniz bu enfes mekan da Kadıköy’de yer alıyor. Eğer Kadıköy’e yolunuz düşerse Yeldeğirmeni’nde kaybolup Polka Cafe’ye uğramadan dönmemelisiniz.

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER