McDonald’s’tan Çikolatalı Patates Geliyor

0
1073

McDonald’s’ı sevenler parmak kaldırsın? McDonald’s’ın Big Mac’ine bayılanlar, milkshakeleri ile mutlu olanlar için güzel bir haberimiz var. McDonald’s garip bir lezzet olan çikolatalı patates lezzetini Japonya’da hayata geçirmeye hazırlanıyor.

McChoco Potatoes, çikolatalı McDonald’s patatesinin yeni ismi oluyor. Hem sütlü çikolata hem de beyaz çikolata ile servis edilecek olacak McChoco Potatoes, duyanlarda garip bir mutluluk ile yine garip bir belirsizlik hissi yaratıyor. Hem tatlı hem tuzlu iki lezzetin bir araya gelmesiyle ortaya çıkacak olan McChoco Potatoes, sevenlerin uzun zaman bırakmak istemeyeceği bir lezzet olacak.

Dünyanın farklı noktalarında ve dahi Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmamış durumda. Ancak akıllarda çok büyük bir soru işareti de mevcut tabii ki. Bildiğiniz üzere McDonald’s, fast-food zincirleri arasında en büyüklerinden bir tanesi ve özellikle organik yaşamın çok daha önemli olduğu anlaşılan bu günlerde McDonald’s’ın ekstra kalorili yaptığı her sunum da olumsuz yorumları göğüsleyecek gibi görünüyor.

Bir büyük patates kutusunun kalorisi 444 ve içinde 22 gram yağ mevcut. 1 Big Mac’teki kalori miktarı ise 508 ve içerdiği yağ miktarı 25 gram. Patatesin üzerine gelen çikolatalarla birlikte bir kutu patatesin kalorisi de doğal olarak ikiye katlanacak.

Bu durumda sağlıklı yaşayanlar, fast food yemek istemeyenler ve fast-food konusunda büyük önyargıları olanlar bu lezzeti de tatmayacak. Kaçamak yapmayı sevenler, fast-food ile arası iyi olanlar ise Türkiye’ye bu lezzetin taşınması için büyük ihtimalle dileklerini sunacaklar :)

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER