Glutensiz bulgur “Duru Karabuğday” sofralarda

2
3480

Duru Bulgur KarabugdayTürkiye’nin lider bulgur üreticisi Duru Bulgur, glutene karşı duyarlı olan tüketiciler için hazırlamış olduğu özel ürünü Duru Karabuğdayı pazara sundu.

Bulgur, bakliyat ve pirinç ürün kategorilerinde toplamda 33 çeşitle tüketicilerine en kaliteli ürünleri ulaştırmayı kendine misyon edinmiş Duru Bulgur, ürün gamına yepyeni bir ürün daha ekleyerek tüketicilerinin ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyor. En temel özelliği gluten içermemesi olan, tahıldan çok kabuklu yemişe uygunluk gösteren Karabuğday kurak ve serin iklimlerde yetişme özelliğine sahip bir bitkidir. Ülkemizde üretimi bulunmayan Karabuğday genellikle Ukrayna, Polonya, Rusya ve Kırgızıstan’da yetiştiriliyor. Glutenli besinler tükettiklerinde sindirim sistemlerinde meydana gelen bozuklar nedeniyle hayatları boyunca gluten tüketemeyen Çölyak Hastaları, gluten içermeyen Duru Karabuğdayı hiçbir rahatsızlık duymadan güvenle tüketebilecekler. Bulgur gibi pişirimi oldukça kolay ve pratik olan Karabuğday ana yemek olarak tüketilebileceği gibi diğer yemeklerin yanında da servis edilebilir.

2 YORUMLAR

  1. merhaba iyi günler ben geçen gün markette duru karabuğday bulguru ve makarnasını gördüm ama tam emin olamadığım için alamadım bende çölyak hastasıyım. lütfen cevap verin yasak değilse tüketelim ramazanda. Teşekkürler

CEVAP VER