Şimdiden Listenize Eklemeniz Gereken Dünyadaki En Güzel Kahve Dükkanları

0
2110

Kahve severler için güzel kahve dükkanları bulunmaz bir seçenektir. Gidip uzun süre vakit geçirmek, güzel kahveler içmek ve pek çok yeni kahveyi keşfetmek mükemmel bir duygudur. Böyle olduğunu çok iyi bildiğimiz için biz de dünyadaki en güzel kahve dükkanlarını bir araya getirdik.

Sırt çantalarınızı ya da bavullarınızı hazırlayın; gezilmesi, görülmesi gereken yerler listesine bu kahve dükkanlarını bir bir ekleyin. Pişman olmayacaksınız.

Ta daaaa! Karşınızda şimdiden listenize eklemeniz gereken dünyadaki en güzel kahve dükkanları.

Walter’s Coffee Roastery, İstanbul, Türkiye

waltes-coffee-roastery

Görsel: Today

Walter’s Coffee Roastery, açıldığı günden bu yana her zaman dolu olan bir kahve dükkanı. Tamamen Breaking Bad teması üzerine kurulmuş olan kahve dükkanında, dilerseniz deney tüplerinden kahve içebilir, cold brew’ünüzü yudumlayabilirsiniz. Kadıköy’de yer alan Walter’s Coffee Roastery’e özellikle İstanbul’daysanız mutlaka gitmelisiniz.

Stragan Kawiarnia, Poznan, Polonya

Stragan-Kawiarnia

Görsel: Sprudge

“Taze Kahve Daha Lezzetlidir” mottosuyla yolan çıkan Stragan Kawiarnia, Polonya’nın Poznan kentinde yer alıyor. Üçüncü dalga kahvenin Polonya’daki en iyi temsilcilerinden bir tanesi olan kahve dükkanı, özellikle tadımlık kahveleriyle herkesin gönlünü çalıyor.

Café Grumpy, New York, Amerika

cafe-grumpy

Görsel: unyforme

Café Grumpy, Amerika’nın New York eyaletinde yer alan, adeta saklı bir bahçe gibi. Gittiğinizde kendinizi ağaçların arasında eski bir binanın içinde buluyorsunuz. Bina eski ama kahveler o kadar taze ve güzel ki art arda kahve içme ihtimaliniz çok yüksek. Ayrıca makaronlarından da mutlaka tatmalısınız.

Mind the Cup, Atina, Yunanistan

mind-the-cup

Görsel: lifo

Yunanistan’ın Atina kentinde yer alan Mind the Cup, bir bardak kahvenin değerini tekrar tekrar hatırlatan cinsten. Adeta bir film karesinden çıkmış gibi olan kahve dükkanın belki de en şirin noktası SMEG buzdolapları. Retro buzdolabı tasarımında herkesi kendine aşık eden SMEG’i Atina’da görmek insanı mutlu ediyor.

Addison & Steele, Perth, Avustralya

Addison-Steele

Görsel: sprudge

Addison & Steele, Avustralya’nın Perth şehrinde yer alıyor. Flat white’ın anavatanı olan Avustralya’da böylesine güzel bir kahve dükkanıyla karşılaşmak hiç de raslantı değil. El yapımı lambalarıyla bile sizi etkilemeyi başaracak olan Addison & Steele’de içeceğiniz bir flat white’ın ya da latte’nin çok uzun yıllar hatrı olacaktır.

3FE, Dublin, İrlanda

3fe

Görsel: wearedesigngoat

Bu listeye Dublin’i eklemeseydik olmazdı. Giden ya da gitmeyen herkesin kalbinde yeri olan Dublin’de de çok güzel kahve dükkanları var. Ancak 3FE, tam olarak Dublin’i yansıtan bir yapıya sahip. Dilerseniz tadım yapmanıza da izin verilen 3FE’de hangi kahveyi seçeceğim diye üzülmenize gerek kalmıyor yani.

Workshop Coffee, Londra, İngiltere

workshop-coffee

Görsel: urbanpixxels

Workshop Coffee, İngiltere’nin Londra kentinde yer alıyor. Onu bu listeye sokan en önemli özellik ise yalnızca ülkesinde değil, dünya genelinde çok büyük bir üne sahip olması. Minik paketlerde kahvenizi dilediğiniz şekilde öğütebilir ve evinizde de bu güzel kahvelerden yapabilirsiniz.

Dreamy Camera Cafe, Yangpyeong, Güney Kore

Dreamy-Camera-Cafe_6

Görsel: idesignarch

Tıpkı Walter’s Coffee Roastery gibi, tamamen konsept üzerine oturtulmuş bir kahve dükkanından bahsediyoruz. Yangpyeong kentinde yer alan kahve dükkanı Güney Kore’nin en bilinen kahve dükkanlarından bir tanesi. Onun konsepti ise tamamen eski bir kamera şeklinde inşa edilmiş olması. Yani bir kameranın içinde kahve içiyorsunuz. Kahveleri ise enfes güzellikte. Eğer Asya seyahatinizde yolunuz Güney Kore’ye düşerse buraya uğramayı unutmayın.

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER