Adnan Menderes Üniversitesi Gastronomi Topluluğu

0
1104

Türkiye’deki üniversiteler kendi içlerinde kurdukları topluluklarla kendilerine yepyeni dallar ve hobiler seçen öğrenciler için güzel alternatifler oluşturmaya başlıyor. Bunlardan bir tanesi de Adnan Menderes Üniversitesi Gastronomi Topluluğu.

Adnan Menderes Üniversitesi Gastronomi Topluluğu kendilerini şöyle açıklıyorlar:

“Adnan Menderes Üniversitesi diğer Üniversitelere göre daha çok turizm anlamında çeşitli başarılara sahip ve bölümleriyle zengin bir üniversite. Topluluk anlamında bir birlik oluşumu göremedik. Bu tür toplulukların başta öğrenciye, üniversiteye ve halka yararlı olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle üniversitemizde böyle bir topluluğun kurulması için çalışmak istedik.

Projenin misyonu yemek yemeyi seven, tadımdan yapıma mutfak sanatlarının tüm incelikleriyle ve dünya mutfaklarının zenginliğiyle ilgilenen herkesi bir araya getirmek, hem eğlenceli hem doyurucu etkinlikler peşinde koşan bir topluluk olmak. Ayrıca, okulumuzda eksik gördüğümüz bir bilimin, aslında bir sanatın destekleyicileri olmak ve onu geliştirmek. Daha deneyimli, piyasa hakkında bilgiye sahip öğrenciler olmak.”

adnan-menderes-universitesi-gastronomi-toplulugu

Topluluk bünyesinde bir araya gelen öğrenciler Facebook üzerinde ADÜ Gastronomi Topluluğu adıyla birbirinden yararlı paylaşımlar yapıyorlar.

Gastronomi ile ilgili bilgiler (pişirme metodları, ölçü birimleri), etkinlik takvimi, yemek tarifleri şimdilik paylaşımların temelini oluşturuyor. Büyüyüp kocaman bir oluşum olmaya hazır olan ADÜ Gastronomi Topluluğu, Türkiye’de eksik olan gastronomi eğitimleri ve bilinci konusunda da önemli bir adım atmış bulunuyor.

Farklı üniversitelerin gastronomi topluluklarıyla bir araya gelerek Türkiye genelinde çok daha büyük başarılara imza atabilecek olan ADÜ Gastronomi Topluluğu, üniversite gençliğinin heyecanını, hızlıca düşünebilmesi ve harekete geçebilmesini, sevdikleri ve ilgilendikleri konuda ortaya çıkarabilecekleri özveriyi açık bir şekilde gözler önüne sermiş oluyor.

Bir üniversiteyi tercih ederken özellikle günümüzde öğrenciler için en önemli noktalardan bir tanesi de bünyesinde yer alan topluluk oluyor. Adnan Menderes Üniversitesi’nde bu gençler ise yeni gelecek arkadaşlarını yepyeni bir alternatifle karşılamış oluyorlar.

ADÜ Gastronomi Topluluğu’nun Facebook ve Twitter hesaplarını takip ederek yaptıkları işlerden, etkinliklerden ve diğer pek çok detaydan haberdar olabilirsiniz.

Bu gençler desteği gerçekten çok hak ediyor.

Her bir gastronomi sevdalısı öğrenciye başarılar diliyor, bu noktada onlara destek olmaktan büyük bir keyif duyduğumuzu da eklemek istiyoruz.

Gelecek, bugünlerin.

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER