Tekilaya yeni bir yorum: Patron Tekila
VN:F [1.9.22_1171]
Puan: 5.0/5 (2 votes cast)

Patron Tekila Dünya’da farklı çeşitleriyle tüketiciye sunuluyor. Tüm çeşitleri farklı tatlara sahip olan bu tekilalar lezzetleriyle olduğu kadar şişeleriyle de dikkatleri üzerlerine çekiyorlar.

Bir sanat eseri şeklinde tasarlanan bu şişeler sundukları görsellikle tüketiciler tarafından beğeniyle karşılanıyor. Geri dönüşümlü camdan üretilen bu özel tasarım şişeler, tek tek elle numaralandırılıyor.

Patron Silver
Patron Silver, lüks bir içki olarak tekila severlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Sahip olduğu kristal berraklığı, meyve, taze agav otu karışımı ve narenciye aromasının yanı sıra yumuşak, tatlı tadıyla dünyadaki duayenler tarafından favori kabul ediliyor. En bilinen ve tercih edilen kokteyllerde mükemmel karışım özelliğinden ötürü favori. Son yudumda ağızda bıraktığı hafif biber tadı ve içerdiği %40 alkol oranıyla Patron Silver oldukça iddialı.

Patron Anejo
Patron Anejo, tam bir karışım eseridir. Çeşitli yıllanmış tekilaların Patron’a özgün bir formülle karışımı sonucu meydana geliyor. Karışıma giren tekilaların her biri ak meşe fıçılarda 12 ay bekletiliyor. Yumuşak ve tatlı bir tekila elde etmek için Patron Anejo hasadı özenle karıştırılıyor. Bu karışıma ve kendine has meşe tadına vanilya, kuru üzüm ve bal eşlik ediyor. Berrak, hafif bir amber tonu içeren Patron Anejo tekilanın, boğazdan inen son yudumunda ise ağızlarda karamelli ve isli aromalar kalıyor..

Patron Reposado
Patron Reposado, tekila içicilerine güzel bir alternatif sunuyor ve daha sofistike, daha yumuşak bir tat ortaya koyuyor. Patron Silver’ın taze, berrak tadıyla Patron Anejo’nun meşe tadının harmanlanmasıyla oluşturulan Patron Reposado iki ayı aşkın süre meşe fıçılarda bekletiliyor. Taze agav otu ile meşenin dengeli karışımına eklenen hoş meyveler, narenciye ve bal, içkiyi hem tek başına içilebilen hem de premium kokteyllerde kullanılabilecek mükemmel bir tekila yapıyor. Hafif amber tonunda berrak ve ışıltılı bir görsellik sunan Reposado damaklarda çiçeksi, vanilya aromaları bırakıyor.

Patron Xo Cafe
Patron XO Cafe, yüksek kaliteli Patron Silver tekilasıyla, en iyi kahvenin saf, doğal özünün muhteşem karışımından yapılmıştır. Ortaya çıkan lezzet, çikolata ve vanilya aromaları eklenen çeşitli kahve likörlerinde olduğu gibi tatlı değil, sek, yani şekersizdir. Koyu, dolgun kahverengi rengiyle XO Cafe hem tek başına içilebilen hem de özel kokteyller için kullanılabilen lezzetli bir tercih.

Gran Patron Platinum
Gran Patron Platinum, bütün Patron tekilaları gibi Jalisco’nun yüksek yaylalarında yetişen en kaliteli mavi Weber agav otundan üretiliyor. İçkiyi yumuşak ve dolgun bir kıvama getiren 3 aşamalı damıtma süreci ve kısa süreliğine bekletilen meşe tanklar Gran Patron Platinum’u özel kılarak farkılığını ortaya koyuyor. Berrak, ışıltılı rengi, narenciye ve meyve aromasına eşlik eden hafif meşe tadıyla son yudumda karabiberi çağrıştıran ve damakta uzun süre kalan bir tat bırakıyor.

Gran Patron Burdeos
Bu el yapımı lüks añejo tekila, Jalisco Dağlarından toplanan %100 Weber mavi agav otu kullanılarak yapılıyor. Yeni üretilmiş Amerikan ve Fransız meşe fıçılarında, en az 12 ay yıllandırılıyor. Bu aşamayı takiben bir kez daha damıtılıp sonrasında Fransa’nın en güzel şatosundan gelen vintage Bordeaux fıçılara alınarak son kez dinlendiriliyor. ( Adında geçen “Burdeos” İspanyolca “Bordeaux” anlamına gelir.) Tadı yumuşak ve tatlı; ağızda oldukça dolgun, damakta bıraktığı tat uzun süre kalıyor. Tadında meşe, hafif agav, vanilya ve kuru üzüm notaları hissediliyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Puan: 5.0/5 (2 votes cast)
Tekilaya yeni bir yorum: Patron Tekila, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Yazılarımızı takip etmek istiyor fakat hergün sitemizi ziyaret edecek vakit bulamıyor musunuz? Haftalık e-posta bültenimize üye olarak yazıları kaçırmadan sitemizi takip edebilirsiniz.