Etiketler Etiketler: "Votkalı Kokteyller"

Etiket: Votkalı Kokteyller

Votka ile hazırlanan meyveli, tonikli tüm kokteyller votkalı kokteyllerdir

Kivi ülkemizde de yetişen tropik bir meyve. Tatlı ve pastalarda sık sık kullanılmakta. Kokteyllerde de yararlanabileceğiniz bu c vitamini deposu meyvenin votkayla hazırlanan bir...

Malzemeler3 adet fıstık 1.5 cl. votka 1.5 cl. İtalyan likörü amarettoYapılışı Amaretto ve votkayı shot bardağının içine sırayla dökün. Fıstıkları içine atın ve servis yapın.

Malzemeler4.00 cl. votka 9.00 cl. limon suyu 9.00 cl. taze sıkılmış üzüm suyu 1.00 çay kaşığı pudra şekeriYapılışı Kırılmış buzla iyice çalkalayın ve collins bardağına süzün. Portakal dilimiyle...

Malzemeler1 cl. limon suyu 3 cl. portakal suyu 6 cl. votka 1 yemek kaşığı vişne suyuHazırlanışı Vişne suyu dışında malzemeleri buzla karıştırın. En son vişne suyunu ekleyin ve...

Malzemeler2 cl votka 1 cl brandy 1 cl martini bianco 2 cl limon suyuYapılışı Bütün malzemeleri parça buz ile karıştırdıktan sonra bardağa aktarıp limon dilimi ile servis ediniz.

Malzemeler3 cl. Kahlua 2-3 damla limon suyu 6 cl. VotkaYapılışı Old fashioned kokteyl bardağını parça buzla doldurun. Malzemeleri ekleyip iyice karıştırın.

Malzemeler3,0 cl Votka 3,0 cl Blue Curaçao Liqueur 1,5 cl Ahududu (Raspberry) Likörü Up SpriteBardak: Highball bardağı Hazırlanışı Tüm malzemeler karıştılıp bardağa aktarılır

Malzemeler3 cl Votka 1,5 cl Kakao Likörü 1,5 cl KremaBardak: Kokteyl bardağıHazırlanışı Malzemeler shakerda 4-5 parça küp buz ile çalkalanıp bardağa aktarılır.

Malzemeler4,0 cl Votka 12,0 cl Kızılcık Suyu 3,0 cl Greyfurt SuyuGarnitür: Lime dilimi Bardak: Highball bardağıHazırlanışı Buzlu bardağa malzemeler konur ve servis edilir.

Malzemeler3,0 cl Votka 0,5 cl Vermut (Dry) 1,0 cl Blue Curaçao LikörGarnitür: Twist limon, nane dalı Bardak: Martini bardağı uzunHazırlanışı Bütün malzemeler shakerda karıştırılıp, uzun martini bardağına aktarılır.

POPÜLER YAZILAR