Etiketler Etiketler: "Votkalı Kokteyller"

Etiket: Votkalı Kokteyller

Votka ile hazırlanan meyveli, tonikli tüm kokteyller votkalı kokteyllerdir

Kivi ülkemizde de yetişen tropik bir meyve. Tatlı ve pastalarda sık sık kullanılmakta. Kokteyllerde de yararlanabileceğiniz bu c vitamini deposu meyvenin votkayla hazırlanan bir...

Malzemeler 3 adet fıstık 1.5 cl. votka 1.5 cl. İtalyan likörü amaretto Yapılışı Amaretto ve votkayı shot bardağının içine sırayla dökün. Fıstıkları içine atın ve servis yapın.

Malzemeler 4.00 cl. votka 9.00 cl. limon suyu 9.00 cl. taze sıkılmış üzüm suyu 1.00 çay kaşığı pudra şekeri Yapılışı Kırılmış buzla iyice çalkalayın ve collins bardağına süzün. Portakal dilimiyle...

Malzemeler 1 cl. limon suyu 3 cl. portakal suyu 6 cl. votka 1 yemek kaşığı vişne suyu Hazırlanışı Vişne suyu dışında malzemeleri buzla karıştırın. En son vişne suyunu ekleyin ve...

Malzemeler 2 cl votka 1 cl brandy 1 cl martini bianco 2 cl limon suyu Yapılışı Bütün malzemeleri parça buz ile karıştırdıktan sonra bardağa aktarıp limon dilimi ile servis ediniz.

Malzemeler 3 cl. Kahlua 2-3 damla limon suyu 6 cl. Votka Yapılışı Old fashioned kokteyl bardağını parça buzla doldurun. Malzemeleri ekleyip iyice karıştırın.

Malzemeler 3,0 cl Votka 3,0 cl Blue Curaçao Liqueur 1,5 cl Ahududu (Raspberry) Likörü Up Sprite Bardak: Highball bardağı Hazırlanışı Tüm malzemeler karıştılıp bardağa aktarılır

Malzemeler 3 cl Votka 1,5 cl Kakao Likörü 1,5 cl Krema Bardak: Kokteyl bardağı Hazırlanışı Malzemeler shakerda 4-5 parça küp buz ile çalkalanıp bardağa aktarılır.

Malzemeler 4,0 cl Votka 12,0 cl Kızılcık Suyu 3,0 cl Greyfurt Suyu Garnitür: Lime dilimi Bardak: Highball bardağı Hazırlanışı Buzlu bardağa malzemeler konur ve servis edilir.

Malzemeler 3,0 cl Votka 0,5 cl Vermut (Dry) 1,0 cl Blue Curaçao Likör Garnitür: Twist limon, nane dalı Bardak: Martini bardağı uzun Hazırlanışı Bütün malzemeler shakerda karıştırılıp, uzun martini bardağına aktarılır.

POPÜLER YAZILAR

lazanya tarifi